Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia, jak co roku, obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Jako szkoła również przyłączamy się do tej inicjatywy. W holu głównym, w towarzystwie kwiatów, ustawiony został plakat upamiętniający to wydarzenie, a na korytarzu zawisły ekologiczne hasła i rymowanki wymyślone przez uczniów.

Uczennice klasy III B – Julia Kotas i Kornelia Nastarowicz przygotowały oraz przeprowadziły test on-line z ogólnej wiedzy ekologicznej. Podczas rozwiązywania zadań było wiele emocji oraz zabawy.

Tego dnia, podczas lekcji geografii, młodzież miała okazję porozmawiać na temat kondycji naszej planety. Miało to na celu uświadomienie młodym ludziom jak bardzo kruchy jest ekosystem Ziemi. Młodzież wykonywała także wiele ćwiczeń, rebusów i krzyżówek związanych z ochroną środowiska.

Idea Dnia Ziemi zrodziła się w 1969 roku podczas konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego. Rok później, 21 marca 1970 roku obchodziliśmy pierwszy Dzień Ziemi. W 2009 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło 22 kwietnia jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.

Dziękujemy pani Ewie Kajak i pani Monice Rychlik za organizację Światowego Dnia Ziemi.