Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to doroczne święto ustanowione w 1995 roku przez UNESCO, którego głównym celem jest promocja czytelnictwa, edytorstwa oraz ochrony praw autorskich. Sam wybór tego, a nie innego dnia na Światowy Dzień Książki nie był przypadkowy. Tego dnia urodzili się lub zmarli wybitni pisarze, w tym między innymi: Miguel de Cervantes, William Shakespeare, Vladimir Nabokov, Maurice Druon, Halldór Kiljan Laxness.

Jak napisał Jarosław Iwaszkiewicz – „Kocham książkę dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie bogactwa, których nie przeczuwam”.

Wszystkich uczniów zapraszamy do skorzystania z oferty biblioteki szkolnej oraz zapoznania się z tematyczną gazetką przygotowaną przez bibliotekarz, p. Justynę Nowak, życząc jednocześnie wielu mądrych i ciekawych lektur, fascynujących podróży przez labirynty wyobraźni, wypraw do niezwykłych światów stworzonych przez autorów, bogactwa przeżyć i wielu emocji w towarzystwie ulubionych bohaterów literackich, ale przede wszystkim czasu, by nigdy nie zabrakło go na czytanie.