W zdrowym ciele, zdrowy duch!

Tyle się działo! Dzięki środkom przyznanym nam przez Unię Europejską z programu Erasmus+ zrealizowaliśmy w terminie 29.05-09.06.2023 projekt pt. „W zdrowym ciele zdrowy duch”, w którym uczestniczyło 28 uczniów i 3 nauczycieli naszej szkoły. To był niesłychanie intensywny wyjazd, obfitujący w wiele ciekawych wydarzeń, ale i owocny, bo udało nam się zrealizować postawione przed nami zadania.

Grecy przyjęli nas bardzo gościnnie. Szybko nawiązaliśmy przyjazne relacje z uczniami greckiej szkoły. Odwiedzaliśmy ciekawe miejsca np. tłocznię oliwek i zwiedziliśmy wiele ciekawych historycznych miejsc. Oczywiście, jak na sportowców przystało, nie zabrakło zdrowej sportowej rywalizacji w grach zespołowych. A w wolnych chwilach, wciąż pełni energii, uczyliśmy się popularnych greckich tańców.

W ramach pracy projektowej uczniowie stworzyli:
– blog i prezentacje na temat greckiego sportu w trzech wersjach językowych, które można obejrzeć pod adresem: http://projekt-zls.pl

– prezentację na temat podstawowych zasad gry w piłkę nożną i koszykówkę,

– wskazówki na temat prawidłowej postawy i ćwiczenia podczas pracy przy biurku.

Jesienią 2023, a mianowicie 31-07-2023 – 07-08-2023, dwoje naszych nauczycieli zostało ciepło przyjętych w Grecji przez instytucję OLYMPUS EDUCATION SERVICES, gdzie poszerzyło swoje kompetencje zawodowe, językowe i cyfrowe, poznali zasady efektywnej pracy projektowej i zagadnień z obszaru design thinking, tworzyli innowacje pedagogiczne, pomocne przy realizacji programu nauczania, a przy tym nawiązali nowe relacje, które z pewnością zacieśnią współpracę naszej szkoły z grecką instytucją.


Projekt nr 2022-1-PL01-KA122-SCH-000070109 finansowany jest przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus +, sektor Edukacja Szkolna.

Mamy wspaniałą wiadomość! Otrzymaliśmy finansowe wsparcie ze środków Unii Europejskiej na mobilności dla uczniów naszej szkoły oraz kadry nauczycielskiej! Tym samym otwiera się przed nami okazja poznania Europy i wszechstronnego podniesienia naszych kompetencji kluczowych, a przy okazji przeżycia wspaniałej przygody!

Dzięki finansowaniu, 28 uczniów, których wyłonimy w procesie rekrutacji, pojedzie do Grecji i wraz z rówieśnikami z greckiej szkoły zrealizuje projekty, które poszerzą ich umiejętności cyfrowe, kompetencje kluczowe i wiedzę o sporcie, ale też o zdrowym współzawodnictwie i o tym, jak zdrowo zadbać o swój kręgosłup podczas pracy przy biurku. Naszym uczniom towarzyszyć będą nauczyciele, którzy wesprą uczestników w realizacji projektów.

Druga część projektu adresowana jest do nauczycieli, którzy dzięki wyjazdowi do renomowanej greckiej instytucji Olympus Education Services, będą uczestniczyć w kursach i szkoleniach, które poszerzą ich wiedzę na temat nowoczesnych narzędzi edukacyjnych.

 

DZIĘKI WYJAZDOM PODNOSIMY SWOJE KOMPETENCJE

CYFROWE 
Poznajemy możliwości, jakie oferuje cyfrowy świat

JĘZYKOWE
Rozmawiamy i piszemy po angielsku

SPOŁECZNE
Uczymy się pracy projektowej, rozwiązywania problemów w grupie

KULTUROWE
Poznajemy nowe kraje i ich dziedzictwo kulturalne

 

Już wkrótce wrócimy do Was ze szczegółami.

Projekt nr 2022-1-PL01-KA122-SCH-000070109 finansowany jest przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus +, sektor Edukacja Szkolna.

Skip to content