Warsztaty fundacji MaxiFootball w ramach projektu grantowego TransferHUB – inkubator innowacji społecznych w obszarze zatrudnienia

Od środy do piątku (17-19 sierpnia) uczennice klasy Szkoły Mistrzostwa Sportowego o profilu koszykówka uczestniczyły w warsztatach organizowanych przez fundację MaxiFootball w ramach projektu grantowego TransferHUB – inkubator innowacji społecznych w obszarze zatrudnienia.

Celem projektu jest wskazanie mocnych stron wynikających z aktywności sportowej, mogących być pomocnymi w późniejszym życiu osób uprawiających sport oraz ścieżki rozwoju wiodącej do optymalnego wykorzystania potencjału społeczno-zawodowego. W trakcie trzech spotkań uczennice testowały prototyp „Przewodnika po Aktywizacji Czy masz PLAN B?”. Przeprowadzono także Test Gallupa będący narzędziem badania predyspozycji osobowych i zawodowych.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w projekt zostaną zaangażowani również uczniowie klas Szkoły Mistrzostwa Sportowego o profilu lekkoatletyka i pływanie oraz klasy sportowej o profilu piłka nożna.

Fundacja zapewni także chętnym uczniom i uczennicom naszej szkoły warsztaty z zakresu rozwoju osobistego oraz spotkania z psychologiem.