Uczestnicy Konwentu Powiatów Województwa Łódzkiego w hali SMS-LO!

8 grudnia gościliśmy w naszej hali sportowej starostów z terenu województwa łódzkiego, w związku z Konwentem Powiatów Województwa Łódzkiego, którego gospodarzem był powiat zgierski. Zgromadzeni mieli okazję zobaczyć rozwiązania technologiczne w dziedzinie pasywności wykorzystane w budynku hali, które bieżącym roku zostały docenione przez kapitułę XXXII Konkursu „Budowa Roku” organizowanego przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa (hala SMS-LO zdobyła drugie miejsce w swojej kategorii).

Dyrektor Michał Bistuła opowiedział o istotności tej inwestycji oraz jej wpływie na poprawę warunków szkolenia młodzieży uczęszczającej do klas Szkoły Mistrzostwa Sportowego, uatrakcyjnienia lekcji wychowania fizycznego i możliwości płynących dla szkoły w związku z posiadaniem takiego obiektu.

Jednocześnie, nasi goście mogli obejrzeć pokazowy trening przygotowany przez trenera Bartosza Słomińskiego, w którym wzięły udział uczennice SMS-LO, mistrzynie województw łódzkiego i kujawsko-pomorskiego w sezonie 2022/2023 oraz brązowe medalistki Młodzieżowych Mistrzostw Polski z sezonu 2021/2022, złote medalistki ubiegłorocznej Licealiady.