Powstanie hala sportowa przy nzszej Szkole!

Na tą wiadomość czekaliśmy od wielu lat !!!
BĘDZIE HALA PRZY SMS-LO W ALEKSANDROWIE ŁÓDZKIM!!!!
WSZYSTKIM OSOBOM ZAANGAŻOWANYM W TEN PROJEKT W IMIENIU WIELU DLA KTÓRYCH TO JEDNA Z WAŻNIEJSZYCH INWESTYCJI W ALEKSANDROWIE DZIĘKUJEMY ZA DETERMINACJĘ 🙂
“Niebawem na terenie powiatu zgierskiego powstaną dwa innowacyjne budynki – jeden z nich to hala widowiskowo-sportowa przy, prowadzonym przez powiatowy samorząd Zespole Licealno-Sportowym w Aleksandrowie Łódzkim, drugi to siedziba aleksandrowskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Obie inwestycje zrealizowane zostaną dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Tą dobrą informacją podzieliły się dziś władze powiatu i Aleksandrowa Łódzkiego w czasie wspólnej konferencji prasowej. Obie planowane inwestycje są przykładem innowacyjności i dbałości o środowisko naturalne.

– W 2013 r. przekształciliśmy aleksandrowskie LO im. Kopernika w Szkołę Mistrzostwa Sportowego – mówił podczas konferencji prasowej wicestarosta zgierski Krzysztof Kozanecki. – Dzięki uprzejmości władz Aleksandrowa Łódzkiego, uczniowie tej placówki mogli bezpłatnie korzystać z miejskich ośrodków sportowych, ponieważ szkolna sala gimnastyczna nie wystarczyłaby na przeprowadzenie tygodniowo 20 godzin wychowania fizycznego dla każdej z klas. Dziś Zespół Licealno-Sportowy może pochwalić się wieloma osiągnięciami sportowymi na szczeblu ogólnopolskim, a sama placówka nie ma najmniejszych problemów z naborem. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że wybudujemy przy tej szkole halę widowiskowo-sportową z prawdziwego zdarzenia, dostępną dla młodzieży z terenu Aleksandrowa Łódzkiego, ale także całego powiatu.

Hala ta będzie budynkiem pasywnym, czyli energooszczędnym, w którym wykorzystane zostaną instalacje bazujące na odnawialnych źródłach energii – ogniwach fotowoltaicznych i turbinach wiatrowych. – Na 1200 m2 powstanie arena umożliwiająca uprawianie wielu dyscyplin sportowych, m.in.: piłki ręcznej, siatkowej, halowej piłki nożnej, koszykówki, tenisa ziemnego – wylicza Ilona Rafalska, naczelnik Wydziału Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych zgierskiego starostwa.- Znajdą się tam także: ścianka wspinaczkowa, siłownia i pokój masażu. Dodatkowym elementem budynku będzie widownia na ok. 150 miejsc, która umożliwi organizację imprez sportowych i widowiskowych.

Hala, która ma powstać do listopada 2018 r. będzie kosztować ponad 7,4 mln zł. Dofinansowanie z RPO wyniesie 4,5 mln zł. Brakującą kwotą podzielą się oba samorządy – powiatowy (2 mln zł) i aleksandrowski (1 mln zł)” Powiat Zgierski

17098310_1412702838794241_1058954761846008906_n

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *