Mistrz Lingwistyki w SMS-LO!

W piątek odbyła się pierwsza edycja konkursu Mistrz Lingwistyki. 3 -osobowe drużyny z każdej klasy zmierzyły się z zagadnieniami językowymi, dotyczącymi zarówno ciekawostek o krajach, jak i języka, i gramatyki.

Najlepsi uczniowie z języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego zmierzyli się z licznymi zadaniami, które uatrakcyjnili nasi byli uczniowie, pełniący funkcję  lektorów, prezentujących zagadnienia językowe.

Było dużo śmiechu, ale też smakowitości. Ostatnie zadanie polegało na prezentacji przyrządzonego dania lub posiłku pochodzącego z wylosowanego wcześniej kraju. Po Sali gimnastycznej rozchodziła się woń pierogów, sałatki ziemniaczanej,  ciast prosto z Anglii czy pączka. Jury pod przewodnictwem pani dyrektor musiało przyznać punkty w tym zadaniu i ogłosić zwycięzców. Ostatecznie I miejsce zajęła klasa IIIb, II miejsce klasa IIb i III miejsce klasa IIIa.

Dodatkowo jury przyznało nagrody indywidualne dla Mistrzyni i Mistrza Lingwistyki- zdobyli je Oliwia Tatar i Marcin Kawecki. Otrzymali cudowne, wyjątkowe nagrody od pana Witka Pietrzaka, który zadbał też o słodkie nagrody dla wszystkich uczestników oraz ufundował wyróżnienia dla uczennic naszej szkoły.

Nagrody otrzymaliśmy również od Wydawnictwa Szkolnego PWN, reprezentowanego przez  konsultantkę panią Agnieszkę Bień.  

Konkurs, przygotowany przez zespół języków obcych naszej szkoły z okazji minionego Dnia Języków Obcych,  prowadziła pani Anna Pietrzak  🙂

Gratulujemy uczestnikom a nauczycielom dziękujemy za rewelacyjną organizację konkursu 🙂