Maraton Listów Amnesty International w SMS-LO!

05 grudnia 2017, od godz. 09.00 w Aleksandrowie Łódzkim w SMS-LO rusza Maraton Pisania Listów Amnesty International .

Aleksandrowianie  będą mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Wystarczy przyjść na Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International.

Tegoroczny Maraton(już 17!!!) poświęcony jest obrońcom i obrończyniom praw człowieka, którzy na całym świecie podejmują olbrzymie ryzyko i walczą o nasze prawa. Są jednak prześladowani, torturowani, pozbawiani wolności, a nawet zabijani – tylko dlatego, że stanęli w obronie innych. Bez ich odwagi nasz świat pozbawiony byłby sprawiedliwości i równości. Potrzebują naszego wsparcia, dlatego podczas Maratonu będziemy pisać między innymi w obronie Mahadina(Czad), Shackeli Jackson(Jamajka) ,Hanan Badr el-Din(Egipt). Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W naszej szkole będziemy pisać w dniach 05-06 grudnia w godzinach 09:00 do19:00.

W czasie Maratonu piszemy listy w obronie osób , których prawa człowieka zostały złamane.

Nasze listy mają znaczenie, potrafią zmienić życie ludzi. Maraton Pisania Listów to akcja, podczas której jednoczymy się w walce o prawa człowieka na całym świecie.

Maraton Pisania Listów odbędzie się jednocześnie w ponad 500 miejscach w całej Polsce, ale to także akcja globalna.

W Aleksandrowie Łódzkim  będziemy pisać w SMS-LO im.M.Kopernika, ul.M.Skłodowskiej-Curie 5(akcja ma charakter otwarty ,może przyjść każdy  ).

Uroczyste  rozpoczęcie Maratonu odbędzie się 05 grudnia o godz.12:00

Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane.

W 2016 roku w całej Polsce napisano 356 645 listów.

Maraton Pisania Listów to największe w Polsce wydarzenie angażujące tak dużą ilość ludzi w obronę praw człowieka.

Szczegółowy opis sylwetek osób, w sprawie których będziemy w tym roku pisać, znajduje się na stronie www.amnesty.org.pl .

Amnesty International jest globalnym ruchem ponad 7 milionów ludzi, którzy niesprawiedliwość na świecie traktują osobiście. Chcemy świata wolnego od dyskryminacji, gdzie podczas konfliktów zbrojnych ludzie są pod ochroną, a winni naruszeń praw człowieka są osądzeni. W swoich działaniach kierujemy się uniwersalnością i niepodzielnością praw człowieka, bezstronnością i niezależnością, solidarnością międzynarodową i skutecznymi działaniami na rzecz konkretnych osób, których prawa zostały złamane. Dzięki skutecznym badaniom, rzecznictwu, kampaniom, akcjom i edukacji oddajemy oprawców w ręce sprawiedliwości, zmieniamy opresyjne prawa i uwalniamy ludzi więzionych za wyrażanie swojego zdania.

W 1977 roku organizacja otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla za „wkład w umacnianie podstaw wolności, sprawiedliwości, a tym samym pokoju na świecie”.

 

Zapraszamy do wspólnego działania!

Koordynatorzy akcji -Agnieszka Urbańska-Śliwakowska

Robert Śliwakowski

Wolontariusze Maratonu Pisania Listów:

Weronika Damięcka

Martyna Pietrzak

Natalia Florek

Szymon Pasikowski

Martyna Starzyńska

Wiktoria Kośla

Agata Czuba

Martyna Jabłońska

Ewa Pietrzak

Justyna Samulak

Weronika Pietrzykowska

Ice Cream Party (2)  IMG_20171120_121828  IMG_20171120_123051  IMG_20171120_123505  IMG_20171120_123540  IMG_20171120_123638

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *