Genialne siostry Kopczackie z IE!

W sobotę 14 grudnia w Hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie odbył się Finał „VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych”.
W tym roku do Finału Turnieju Maszyn Wiatrowych w Piasecznie zakwalifikowało się 27 drużyn ze szkół ponadpodstawowych wyłonionych w eliminacjach regionalnych z 210 drużyn z całej Polski.
Nasze liceum reprezentowała drużyna „Muchomorki” w składzie: Amelia Kopczacka i Kalina Kopczacka z klasy IE. Pomimo ogromnej konkurencji nasze uczennice zajęły najpierw I miejsce w eliminacjach regionalnych w Kędzierzynie-Koźlu, a następnie powtórzyły swój sukces zdobywając I miejsce w finale turnieju!
Od 2012 roku organizatorem Turnieju jest Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna, partnerem strategicznym Turnieju jest Polska Grupa Energetyczna  Energia Odnawialna S.A., a patronem honorowym Ministerstwo Środowiska. W tym roku gośćmi honorowymi byli minister Konstanty Radziwiłł i Burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz.
Turniej Maszyn Wiatrowych polega na zaprojektowaniu i wykonaniu modelu turbiny wiatrowej o ściśle określonych wymiarach, która na profesjonalnym stanowisku pomiarowym osiągnie maksymalną moc, maksymalne obroty mierzone pod zadanym obciążeniem oraz maksymalny moment obrotowy przy zatrzymanym wale turbiny. Każdy parametr jest odpowiednio punktowany, a suma zdobytych punktów decyduje o miejscu w klasyfikacji generalnej.

Więcej informacji o turnieju można znaleźć na stronie: http://turniejmaszyn.pl/wiatrowe/

DSC06707  DSC06700  DSC06722  DSC06734  IMG_3620  DSC06729

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *