Eko klub

 

Arboretum EKOKLUB

18 maja członkowie Ekoklubu, pod opieką pani Magdaleny Wasilewskiej, pani Elżbiety Boczek oraz pana Patryka Kołakowskiego, udali się na wycieczkę do arboretum w Rogowie. Za datę jego powstania uznaje się 1925 r., kiedy to prof. Edward Chodzicki założył pierwszą powierzchnię doświadczalną. Od tego czasu rogowski ogród dendrologiczny rozwijał się intensywnie i stał się jednym z najbardziej zasobnych w Europie. Ekoklubowicze podczas spaceru z przewodnikiem mieli okazję obejrzeć rzadko spotykane w Polsce gatunki drzew i krzewów, a także poznać związane z nimi informacje. Po zwiedzeniu ogrodu udali się do pobliskiego Muzeum Lasu i Drewna. Miejsce to jest zbiorem eksponatów leśnej fauny i flory, w którym dowiedzieć się można wielu faktów dotyczących m.in. rodzajów drewna, obliczania długości życia drzew oraz sposobu życia wielu gatunków zwierząt. Wycieczka do arboretum była jednym z punktów planu działania Ekoklubu na bieżący rok.

W poniedziałek 30 marca 2015r. całym EKOKLUBEM udaliśmy się do oczyszczalni ścieków w Rudzie Bugaj, która powstała w 1998r. Mieliśmy możliwość przyjrzeć się pracy w laboratorium. Poznaliśmy mechanizm działania znajdujących się tam urządzeń. Pracownicy opowiedzieli nam o etapach zachodzących procesów. W 2014r. oczyszczalnia została rozbudowana i tak z 5 tys m3 przyjmowanych na dobę ścieków w chwili obecnej jest w stanie pomieścić 9 tys m3.

Z zainteresowaniem słuchaliśmy przewodnika wycieczki. Z chęcią weźmiemy również udział w dniach otwartych, o których dowiedzieliśmy się od organizatorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *