Dzień Ziemi!

W piątek 21 kwietnia 2017r. w naszym Liceum obchodziliśmy Dzień Ziemi.

Z tej okazji pani prof. Ewa Kajak przeprowadziła test z wiedzy ekologicznej, w którym zwyciężyła Monika Frontczak z klasy IIC oraz konkurs na prezentację multimedialną o tematyce związanej z ochroną środowiska.  Jury wybrało trzy prace a my, podczas obchodów Dnia Ziemi, mieliśmy okazję zapoznać się z prezentacjami.

Dwie prezentacje w formie kilkuminutowych filmów pt. „3 sekundy” oraz „WWF i nielegalny handel” przygotowała Karolina Szewczyk z klasy IIIC i wzbudziła nimi wiele emocji.  W bardzo poruszający sposób ukazała negatywną działalność człowieka w przyrodzie, bezmyślne niszczenie jej i okrutne traktowanie dzikich zwierząt, lekceważenie ich praw, tylko z powodu ludzkiej próżności. (prezentacje dostępne na stronie Facebook SMS-LO)

Kolejna praca, w formie typowej już prezentacji multimedialnej, została przedstawiona młodzieży przez Olę Zwolińską z klasy IIA.

Dziewczęta, które wygrały w konkursie otrzymały nagrody – smaczne, ciekawe i inspirujące rozwój ekologiczny.

Prof. Ewa Kajak z okazji Dnia Ziemi przygotowała liczne rebusy, krzyżówki i eko-ćwiczenia, którymi zachęciła do zabawy młodszych i starszych i sprawiła, że „łamaliśmy sobie główki” z ogromną przyjemnością i co ważniejsze, w niepowtarzalnej atmosferze pełnej radości oraz satysfakcji z wykonywania rozmaitych zadań. Uczestnicy, oprócz mile spędzonego czasu, podkreślali, że ważne były dla nich również porady, jak pomagać Ziemi na co dzień.

Dzień Ziemi przygotowały i prowadziły uczennice z klasy IIC: Martyna Compa, Klaudia Jóźwiak, Ola Kuc i Iza Marciniak, a nad wizualizacją i nagłośnieniem czuwał Kacper Kaczmarek z klasy IIB.

Dziękujemy pani prof. Ewie Kajak i młodzieży za zaangażowanie i uwrażliwienie na cierpienie Ziemi.

1  XxY

20170421_082935  20170421_092022  20170421_095555  20170421_101348

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *