Dzień Przedsiębiorczości

20 kwietnia 2016r. odbyła się trzynasta edycja Dnia Przedsiębiorczości. Nasza szkoła, jak co roku, brała udział w tym projekcie. W tym roku była to naprawdę bardzo liczna grupa – 40 uczniów.

Dzień Przedsiębiorczości polega na odbyciu jednodniowych praktyk w wybranej firmie. Uczniowie zapoznają się na nich z organizacją i zarządzaniem przedsiębiorstwem.

Młodzież naszego Liceum udała się do 18 firm z różnych branż:

 

P.U.H. Marek Szpruch w Zgierzu

P.P.H.U. PIK s.c. w Aleksandrowie Łódzkim

Bio Etic w Aleksandrowie Łódzkim

P.P.H.U. Modelka w Antoniewie

Sklep Gama w Aleksandrowie Łódzkim

Ramitom s.c. w Łodzi

Łódzkie Centrum Jakości Artykułów Spożywczych w Aleksandrowie Łódzkim

Kwiaciarnia w Kazimierzu

Uczniowski Klub Sportowy Czwórka w Aleksandrowie Łódzkim

Sklep wielobranżowy U Goździkowej w Aleksandrowie Łódzkim

Zespól Szkół Sportowych w Aleksandrowie  Łódzkim

Stacja paliw Statoil w Aleksandrowie Łódzkim

Szkoła Podstawowa w Bełdowie

P.P.H.U. Jawumax w Aleksandrowie Łódzkim

La Rocca w Aleksandrowie Łódzkim

Fabryka Firanek i Koronek Fako w Łodzi

P.P.H.U Mar-Jak w Aleksandrowie Łódzkim

P.P.H. Chyła s.c. w Aleksandrowie Łódzkim

 

Uczniowie, biorący udział w DP, bardzo pozytywnie wypowiadają się na temat praktyk. Młodzież ma bardzo ciekawe przemyślenia i wnioski. Oto kilka z nich:

 

Podsumowując mój Dzień Przedsiębiorczości stwierdzam, iż dopóki na własnej skórze nie podejmiemy pracy w danym zawodzie możemy mieć o nim błędne zdanie.

 

Uważam, że Dzień Przedsiębiorczości to ciekawa inicjatywa i powinna być kontynuowana,

jak i poszerzana o nowe oferty firm, po to aby młodzi ludzie mogli zaznajomić się z niedaleką dla nich przyszłością i po części  przygotować się do niej.

 

 Uważam, że ten dzień wiele mnie nauczył i pokazał jak ważne jest poczucie obowiązku i odpowiedzialności w życiu codziennym.

 

Celem naszych praktyk było zaczerpnięcie trochę świata dorosłych- pracy. Zajmowałyśmy się pracą na stanowisku specjalisty do spraw kontaktu z klientem. Naszym zadaniem było zrobienie zleceń, posegregowane i zamieszczenie ich w odpowiednich segregatorach. Nauczyłyśmy się wielu rzeczy, które pomogłyby nam w wiązaniu przyszłości z taką firma jak ta. Doszłyśmy do wniosku, że Dzień Przedsiębiorczości to świetny pomysł i uważamy, że takie dni jak ten ukazują młodym ludziom trochę rzeczywistego świata bycia dorosłym pracującym człowiekiem.

 

Moim zdaniem Dni Przedsiębiorczości są świetnym pomysłem na to, by wprowadzić młodzież w dorosłe życie oraz w sprawy związane ze znalezieniem pracy.

 

Dowiedziałyśmy się jakie wykształcenie, umiejętności i kursy wymagane są, aby objąć stanowisko kierownika sklepu. Wiemy jak ważna jest na tym stanowisku umiejętność kierowania grupą pracowników, negocjowania cen z przedstawicielami handlowymi, prowadzenia i księgowania dokumentacji sklepowej, sprawnej obsługi komputera, kasy fiskalnej, oraz ogromna wiedza na temat zapotrzebowania na rynku na dane towary.

 

Dyrekcja Szkoły Mistrzostwa Sportowego Liceum Ogólnokształcącego w Aleksandrowie Łódzkim gorąco dziękuje firmom, które gościły u siebie naszą młodzież i umożliwiły jej odbycie praktyk.

Ewa Kajak

DP  DP1  thumb.html    thumb[1] (3)  thumb[1] (4)  thumb[2] (2)  thumb[3] (3)  thumb[1] (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *