Dobroczynny piknik dla podopiecznych Domu Dziecka w Grotnikach

Uczennice naszej szkoły biorą udział w programie „Zwolnieni z Teorii”. Jest to platforma, w ramach której uczestnicy zakładają oraz realizują autorskie projekty społeczne. W przypadku naszych dziewczyn jest to inicjatywa pod hasłem „Basket dla Wszystkich”.
– Jako uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego Liceum Ogólnokształcącego w Aleksandrowie Łódzkim chciałybyśmy poruszyć kwestię różnicy w komforcie życia między nami, a podopiecznymi domów dziecka oraz pokazać, że tak naprawdę wszyscy jesteśmy równi. Dzięki wydarzeniu zarówno zyskają na nim dzieci zapisane na wydarzenie przez rodziców, jak i młodzież z domu dziecka. Profit z projektu przekażemy w postaci finansowej bądź materialnej wybranemu przez nas ośrodkowi – podkreślają pomysłodawczynie projektu.
W ramach projektu zorganizowany zostanie dobroczynny piknik dla podopiecznych Domu Dziecka w Grotnikach. Odbędzie się on w poniedziałek(21.03) w Hali Sportowej przy Zespole Licealno-Sportowym w Aleksandrowie Łódzkim (ul. M. Skłodowskiej-Curie 5). Start zaplanowano na godz. 11:00.
Jednocześnie, uczennice prowadzą również aukcje internetowe, na których licytowane są różnego rodzaju przedmioty (pamiątki sportowe, książki, kosmetyki, rękodzieła). Link do aukcji:https://allegrolokalnie.pl/zbiorka/wyposazenie-do-pokoi-dla-dzieci-z-domu-dziecka
Uruchomione zostało również specjalne subkonto, na które można wpłacać darowizny: 61 8780 0007 0000 3506 2000 0103.
Dziękujemy za wsparcie podmiotom, które włączyły się już do akcji i zachęcamy do przyłączenia się. Warto pomagać! Dobro wraca!